Asystent Kierowcy

SafeWay FX2 DVS Defender, to niezbędny asystent, który prócz spełniania obecnych regulacji monitoringu martwego pola jest również przygotowany na planowane zmiany w legislacji pozostałych krajów starego kontynentu.  

Moduł

Asystent Kierowcy

Moduł Asystent Kierowcy (z ang. Driver lub Driver Assist) to jeden z czterech elementów (idei) naszego produktu SafeWay FX2, który czyni go wyjątkowym.

Moduł Driver to wbrew pozorom nie ścisła kontrola kierowcy, to system mający na celu optymalizację relacji kierowca – pojazd – logista – właściciel firmy. 

Funkcjonalności

Dowiedz się z jakich elementów skada się Moduł Asystent Kierowcy i czym się charakteryzuje.

Firma Ubezpieczeniowa

"Jechał Pan za szybko w terenie zabudowanym" - takie stwierdzenie paraliżuje każdego kierowcę. A gdyby stał za nim nasz Asystent Kierowcy i wypowiedział je w czasie teraźniejszym?

Firma Spedycyjna

Przewóz cargo, zwłaszcza międzynarodowy, to duża odpowiedzialność za mienie i innych uczestników drogi. Zachowania nieracjonalne muszą być niezwłocznie wyłapywane.

Firma Transportowa

System DVS działający w ramach SafeWay FX2 pozwala kierowcy pokonywać najtrudniejsze przeszkody. Brak widoczności w "martwym polu" to dla SafeWay FX2 żaden problem.

Załadowca

Asystent Kierowcy poprzez sygnały dźwiękowe i wizualne przekazuje wskazówki odnośnie ograniczeń i zaleceń, a także stylu jazdy i zużycia paliwa.

CAN , SMART & ECO DRIVING

Bez najnowszych technologii niej nic w naszej firmie się nie dzieje. Czujniki funkcji Smart Driving i Eco Driving działają dzięki magistrali CAN wpiętej do układu ciągnika. Tym samym mamy dostęp do źródła cennych informacji, które po zaaplikowaniu złożonych algorytmów generują pożądane informacje wyjściowe jak np. informacje o ostrym hamowaniu, płynności jazdy czy kontrola spalania.

Nadrzędna zasada:

POMAGAĆ
NIE SZKODZIĆ

Zgodnie z tą zasadą powstał właśnie Asystent Kierowcy jako jeden z czterech modułów zaawansowanego systemu SafeWay FX2. Maksimum dyskrecji przy minimum ingerencji. Inżynierowie Sternkraft kierowali się w swojej pracy nie tylko przesłankami technicznymi, lecz na bieżąco wdrażali wskazówki zarówno właścicieli firm transportowych jak i samych kierowców. 

Asystent Kierowcy jako element systemu SafeWay FX2 to nie kolejny wirtualny asystent, który staje się po dłuższym czasie nieznośny i zostaje przez to ręcznie odłączany przez samego kierowcę. To inteligentne rozwiązanie dedykowane właścicielom firm przewozowym, które poprzez wygenerowane jasne analizy pozwoli stworzyć system motywacyjny lub premiowy dla kierowców a w dłuższej perspektywie wykaże realne oszczędności w postaci niższego zużycia paliwa i części oraz mniejszych strat w towarze.

Chcesz wiedzieć więcej o SafeWay FX2?
- Zapisz się na nasz newsletter.

Ochrona ładunku to temat równie istotny wbrew pozorom nie tylko dla samego przewoźnika czy kierowcy, ale w zasadzie dla wszystkich uczestników przewozu cargo. Dzięki rozwiązaniu o nazwie Platforma Współdzielona (AI FX2 Platform) oferowanym wraz z SafeWay FX2 właściciel transportu ma możliwość nie tylko analizować dla własnych potrzeb konkretny przewóz. Dzięki intuicyjnej aplikacji o przyjaznym interfejsie ma także możliwość udostępnienia śledzenia tych informacji na bieżąco przez firmę spedycyjną, ubezpieczeniową, dystrybutora, odbiorcę czy nawet kierowcę.

Ochrona Kierowcy to także

OCHRONA
TOWARU